![](https://www.projectyou.gr/wp-content/uploads/2019/03/default-post.jpg)
04 Δεκ Οδική Ασφάλεια
Η projectyou, σε συνεργασία με τους καλύτερους εκπαιδευτές επαγγελματιών οδηγών, προσφέρει ειδικά σεμινάρια προσανατολισμένα στην ευαισθητοποίηση επαγγελματιών και ερασιτεχνών οδηγών στην ασφαλή οδήγηση.
Οι εκπαιδευόμενοι μαθαίνουν γιατί είναι σημαντική η οδική ασφάλεια, τους κανόνες ασφαλούς οδηγικής συμπεριφοράς και με ποιους πρακτικούς τρόπους μπορούν να προλαμβάνουν και να αποτρέπουν ατυχήματα στο δρόμο.
Η οδική ασφάλεια αντιμετωπίζεται ως αξία και τρόπος ζωής και όχι ως άλλη μία υποχρέωση του οδηγού.